A III. SZINT negyedik, azaz vasárnapi programján folytatódtak a workshopok, majd a Pesti Magyar Színiakadémia hallgatói adták elő I. Erzsébet c. előadásukat. A délutáni órákban a Kaposvári Egyetem hallgatói adtak bemutató órát Vidnyánszky Attila vezetésével, az estét pedig az Újvidéki Színművészeti Akadémia magyar tagozatának Tartuffe előadása után egy szenzációs búcsú buli zárta. Másnap a csapatok állófogadáson vettek részt, majd pedig a közös fotózkodások után elköszöntek a 2013-as SZINT résztvevő Békéscsabától, és reményeink szerint élményekkel gazdagon tértek haza. Mindezekről ad számot utolsó képes beszámolónk.
Múlt, jelen, jövő
A Harruckern János Közoktatási Intézmény és a Békéscsabai Jókai Színház Színitanháza szervezésében idén már harmadik alkalommal kerül megrendezésre a SZINT, a Színiiskolák Nemzetközi Találkozója, május 2-a és 6-a között a Békéscsabai Jókai Színházban. A fesztiválra, melynek legfontosabb célja a különböző színházi iskolák közti kapcsolatteremtés, valamint egymás módszereinek megismerése és elsajátítása, Szerbiából és Ukrajnából is érkeznek színinövendékek.

